Політична партія Громада

Винесення судом Північного округу штату Каліфорнія (м. Сан-Франциско, США) вироку у справі лідера партії ВО «Громада», екс-прем’єр-міністра України Павла Лазаренка викликало бурхливу реакцію у вітчизняному політикумі та зливу суб’єктивних коментарів журналістів і політологів.

Керуючись побажаннями своїх засновників та спонсорів, а не принципами об’єктивності та незаангажованості, окремі засоби масової інформації дозволили собі поставити під сумнів як політичні перспективи лідера «Громади», так і можливість його повернення в Україну для виконання повноважень депутата Дніпропетровської обласної ради.
Не гребуючи зухвалим перекручуванням та відвертою підтасовкою фактів, повернутий з політичного небуття колишній заступник Генерального прокурора Микола Обиход знову звинувачує лідера «Громади» у причетності до злочинів, які через свою юридичну недолугість навіть не були взяті американським судом до розгляду. Цього колишнього високопосадовця Генпрокуратури з хворобливою уявою не цікавить той факт, що подібні закиди на адресу П. Лазаренка вже не одним судом були визнані безпідставними. Нині, шукаючи політичного даху у сили, яка б могла забезпечити йому повернення на високу посаду, М. Обиход, здається, не знайшов кращого аргументу на доказ своєї незамінності, ніж повернення до багаторічної практики замовного переслідування П. Лазаренка. Мабуть, цей вірний прислужник режиму Кучми все ще сподівається, що у нинішньої української влади залишився попит на прокурорський терор стосовно політичних опонентів.
Сприймаючи подібні закиди як спроби психологічного тиску на членів нашої політичної сили та тисячі симпатиків П.Лазаренка, Президія Політради партії ВО «Громада» рішуче заявляє: винесений у США вирок у справі нашого лідера ґрунтувався виключно на матеріалах, сфабрикованих Генеральною прокуратурою України за особистою вказівкою Леоніда Кучми. Він ґрунтувався не на юридичних аспектах справи, а був зумовлений політичною доцільністю. Павло Лазаренко ніколи не визнав своєї провини за жодним з пунктів звинувачення, а тому ми впевнені у скасуванні вироку окружного суду на рівні суду 9-го апеляційного округу. Тим же недоброзичливцям партії ВО «Громада», котрі нині потирають руки, очікуючи на тривале перебування нашого лідера в ув’язненні, категорично заявляємо: навіть без перегляду вироку П. Лазаренка у апеляційній інстанції будь-який значний термін перебування у в’язниці йому не загрожує, оскільки роки перебування під вартою та обмеження волі в умовах домашнього арешту обов’язково буде зараховано як час відбутого покарання. А це, фактично, усі 85 відсотків 9-річного терміну ув’язнення, які за вироком окружного суду П. Лазаренко мав би провести у в’язниці.
У нас немає жодного сумніву у тому, що апеляційний суд обов’язково скасує усі сфабриковані Генеральною прокуратурою України звинувачення проти нашого лідера і вже у найближчі місяці Павло Лазаренко зможе приступити до виконання обов’язків депутата Дніпропетровської обласної ради, лідера громадівської фракції. Ми впевнені, що та хвиля інформаційного бруду, приводом для якої став юридично невмотивований вирок, ще міцніше згуртує лави нашої політичної партії й на наступних виборах «Громада» виборе собі місце не лише в місцевих органах влади, а й на парламентському рівні. Ми розцінюємо нинішні різкі випади на адресу П. Лазаренка як ще один доказ його сили, впливовості та авторитету у людей, завдяки яким вже у найближчі місяці буде радикально змінено розстановку політичних сил не лише у Придніпров’ї, а й у всій Україні.